Kanada Dil Okulları ve Avantajları

Yurtdışında dil eğitimi almayı düşünenler için İngilizce ve Fransızca olmak üzere iki resmi dilin de konuşulduğu  Kanada, dil sorununuzun çözümü için eşsiz bir fırsat niteliğinde. Kanada’da dil okullarından aldığınız eğitiminizi,  dil okullarının anlaşmalı olduğu üniversitelerde ve kolejlerde ya da diğer üniversitelerin gerekli kabul şartlarını yerine getirip devam ettirme şansına da sahipsiniz. Kanada dil okullarında Kanadalı öğretmenlerin yanında anadili İngilizce olup farklı ülkelerden gelen öğretmenlerden de eğitim alabileceğiniz için aksan farklılıklarını gözlemlemeniz sizin yararınıza olacaktır.

  • Yüksek Kalite ile Uygun Maliyette Okul seçeneklerine sahip olmak,
  • Dünyanın her bir yanından gelen öğrencilerle güven içerisinde yasayabilmek,
  • Kanada’ nin Doğal güzellikleriyle içiçe olmak,
  • Okurken ve Mezuniyet sonrası 3 seneye kadar çalışma izni almak ve edindiğiniz is tecrübesi ile sürekli Çalışma izni ve geleceğiniz için Sürekli Oturum sahibi olmak.

ALS STUDY yurtdışı eğitim konusunda uzman ve deneyimli kadrosu ile yurtdışında eğitim almak isteyenlere, kariyer hedeflerinde danışmanlık ve hizmet servislerimiz ile güvenilir ve ekonomik alternatiflerle birçok seçenekler sunmakta ve öğrenci vizesi odaklı oturum ve Kanada Vatandaşlık başvurularını yapmaktayız.

KANADA DİL OKULLARI

Kanada dil okullarındaki kurs programları yıl içinde her pazartesi başlar. Okuma, konuşma, yazma ve dinleme yeteneğinizi arttırmaya yönelik bu kurslar, sizin ihtiyaç ve bütçenize göre 4 haftadan başlayıp 1 yıla kadar uzatılabilir. Seviyenize uygun bir kurdan başlamanız için okulun ilk günü bir seviye belirleme sınavı yapıldıktan sonra dil eğitiminizi almaya başlayabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz dil okullarından bazıları şöyle sıralanabilir: ILAC, CLLC, EC-LSC, St Giles, ILSC, Global Village, PLI-Kaplan, Eurocentres, KGIC, Vancouver English Center gibi…
Ayrıca  kurstan arta kalan zamanlarınızda okulun kütüphanesinden ve sosyal aktivitelerinden faydalanabilir ya da hafta sonları düzenlenen turlarla muhteşem güzellikteki şehirlerini keşfe çıkabilirsiniz.
ILAC – International Language Academy of CanadaToronto ve Vancouver’ de Türk öğrencilere her sezon verdiği kampanyaları ile ilgi çekmektedir. Üniversite yerleştirmelerinde uzman ve bir numaralı eğitim kurumudur. Toronto, Vancouver ‘ da şubeleri vardır.
KAPLAN – PLI İngilizce Kursları : Toronto ve Vancouver’ da İngilizce Programları sonrasında Staj Programları sunan yegane İngilizce Kursudur.
LSI Language : Canada, USA, Malta, Yeni Zelanda ve Avusturalya’ da İngilizce kurs merkezleri olan zincir bir eğitim kurumudur. Şehir merkezlerinde ki ışıltılı kursları ve her dönem öğrencilerine verdiği cazip Promosyonları ile çok ünlüdür.
GEOS Language Academies : 1987 yılından buyana 30 yıldır 6 farklı Victoria, Toronto, Vancouver, Calgary, Toronto, Montreal, Ottowa şehirlerde eğitim veren en büyük zincir eğitim kurumudur.
ELS Language Center: Toronto ve Vancouver’ de olmak üzere 2 farklı şubesi vardır. Ayrıca Amerika ve Avustralya’da Merkezleri vardır. Bu merkezlerde Üniversiteye başlamak isteyen adayları Üniversite öncesi İngilizce Hazırlık senelerini tamamlamalarına yardımcı olmaktadırlar.
EC- LSC Languages Studies Canada: İngilizce kurslarını Vancouver, Toronto ve Calgary, şehirlerinde vermektedir. Montreal’de ise Fransızca ve İngilizce dil programlarını 1962 yılından buyana devam ettirmektedir.

Quebec dışında kalan tüm şehirlerde öğrenciler en az 20 saatlik Genel İngilizce Programına kayıt yaptırmak zorundadır. Uzun süreli İngilizce kursları için yapılan başvurularda (24 hafta ve üzeri) öğrencilerin Kanada’ya giriş yaptığından hemen, sonra part-time çalışma hakkında sahip olacak şekilde vize başvuruları yapılmaktadır.

Genel İngilizce, Yarı Yoğun İngilizce, Süper Yoğun İngilizce, Akademik Yıl, TOEFL Hazırlık, İş İngilizcesi, Staj Programları ve İleri derecede İletişim İngilizcesi olarak farklı alanlarda İngilizce eğitimler verilmektedir. İngilizce dersleri çeşitli aktivitelerle süslenmiş eğlenceli hale getirilmiş olarak yapılmaktadır. Kanada’ da Uzun süreli İngilizce Kurs Programlarına başlayan adayları, uzatılabilir vize şerhinden faydalandırarak, mesleki eğitimlerini pekiştirecek programlar çerçevesinde Sertifika ve Diploma Programlarına kayıtlarına da yönlendirmekteyiz. Teorik bilgiler dışında pratik becerilere dayanan Kanada Eğitim sistemi yabancı öğrencilere eşi benzeri bulunmayan fırsatlar sunmaktadır.

admin Yazar